به رسمیت شناختن بیت کوین در واشنگتن

بیت کوین در ایالت واشنگتن به‌عنوان یک پول به‌رسمیت شناخته خواهد شد.

بیت کوین در واشنگتن ،ارزهای دیجیتال شاهد توجهات زیادی از جانب دولت فدرال و دولت‌های محلی ایالات‌متحده، بوده‌اند. کمیته‌های دولتی زیادی نیز از جمله «کمیسته بورس و اوراق بهادار»، کمیته کالا و تجارت و همچنین کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، به‌دنبال قانون‌گذاری در این حوزه بوده‌اند.

لوایح و قوانین زیادی نیز توسط این کمیته‌ها و حتی کنگره آمریکا تسلیم مراجع قانون‌گذار شده است. در سطوح ایالاتتی نیز اقدامات بسیاری صورت گرفته است.

یکی از شعب دادگاه فدرال آمریکا، روز جمعه اعلام کرد که طبق قانون نقل و انتقال پول، بیت کوین در ایالت واشنگتن به‌عنوان یک پول به‌رسمیت شناخته خواهد شد.

به گزارش کوین دسک، در پرونده دعوی میان دولت آمریکا و هارمون (Harmon)، بریل هاول (Beryl Howell)، قاضی ارشد دادگاه فدرال، در حکم خود نوشت:

پول یعنی یک ابزار معامله، روش پرداخت یا ذخیره ارزش. بیت کوین [همه] این چیزهاست.

یکی از طرفین این پرونده لری هارمون است که به اتهام انجام فعالیت‌های مجرمانه با استفاده از راه‌اندازی بدون مجوز یک پلتفرم معامله بیت کوین به‌منظور پول‌شویی، در دادگاه حاضر شده است. حکم تازه دادگاه سبب شد تا روند دادرسی پرونده در دادگاه ادامه پیدا کند. پیش‌تر هارمون درخواست رد پرونده را کرده بود.

نیراج آگراوال (Neeraj Agrawal)، مسئول بخش ارتباطات کوین سنتر (Coin Center)، یک اتاق فکر حوزه ارزهای دیجیتال، در ارتباط با این حکم گفت:

حکم دادگاه یعنی بیت کوین از نظر کسب مجوزهای حوزه نقل و انتقالات بانکی، به‌عنوان یک پول در واشنگتن شناخته می‌شود، نه بیشتر.

این حکم احتمالا تاثیر چندانی در بازار بیت کوین نخواهد گذاشت، اما حدود و ثغوری را در چگونگی برخورد دادگاه ناحیه‌ای کلمبیا با بیت کوین در زمینه انتقال پول، مشخص می‌کند. علاوه بر این، حکم یادشده ایالت واشنگتن را با نحوه رفتار دیگر نهادهای فدرال و ایالتی با بیت کوین با هدف مقابله با پولشویی، همسو می‌کند.

در ایالات «وایومینگ»، نیز ارزهای دیجیتال از پرداخت مالیات معاف‌اند. «آریزونا»، اولین ایالات در آمریکاست که مالیات را به صورت ارزهای دیجیتال اخذ می‌کند. «جورجیا» هم بستری را فراهم کرده که افراد می‌توانند مالیات‌های خود را به صورت بیت کوین پرداخت نمایند. در طرف دیگر ایالاتی نظیر کالیفرنیا و نیومکزیکو نسبت به سرمایه‌گذاری در بیت کوین هشدار داده‌اند.

خبرنامه من

اشتراک در خبرنامه و دریافت اخبار