رشد چشمگیر قیمت کاردانو در مرداد 99

آیا رشد قیمت کاردانو ادمه خواهد داشت؟

طی ۲۴ ساعت گذشته، کاردانو ۱۲.۴۷ درصد، ریپل ۵.۶۸ درصد و استلار ۴.۲۶ درصد، افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند. 

کاردانو (Cardano) ششمین رمز ارز برتر بازار این روزها رشد شدید قیمتی را به ثبت رسانده است. در روزهایی که همه توجه‌ها به سمت اتریوم و بیت کوین معطوف شده، اما این ارز دیجیتال ADA است که در روز گذشته بیشترین سود را به سرمایه‌گذارانش هدیه داد. در این تحلیل می‌خواهیم به دلیل رشد قیمت این ارز دیجیتال بپردازیم. در ادامه تحلیل قیمت کاردانو و اهداف قیمتی آن را نشان خواهیم داد. رشد قیمت کاردانو تا چه قیمتی ادامه دارد و آیا هنوز این رمز ارز جای رشد دارد؟مطالب مرتبط:

قیمت کاردانو از ابتدای سال ۲۰۲۰ رشد بالایی را به ثبت رسانده است. به طوریکه قیمت این ارز دیجیتال که در ابتدای سال در محدوده ۰.۰۳ تا ۰.۰۵ دلار معامله می‌شد، در حال حاضر در محدوده ۰.۱۴ دلار معامله می‌شود؛ رشدی معادل حدودا ۳۴۰ درصد. اما دلیل این رشد قیمت را باید در مباحث فاندامنتال پیرامون این ارز دیجیتال جستجو کرد.

تیم توسعه شبکه کاردانو مسیر رشد و توسعه این شبکه را به پنج مرحله تقسیم بندی کرده‌اند. از سال ۲۰۱۷ که برای اولین بار این شبکه راه‌اندازی شد، کاردانو در مرحله اول قرار داشت. مدت‌هاست که طرفداران این رمز ارز در انتظار ارائه بروزرسانی در شبکه Cardano هستند. این بروزرسانی در شبکه که Shelley نام دارد، در همین هفته آینده عملیاتی خواهد شد. تمامی تحلیل‌گران معتقدند که دلیل رشد قیمت کاردانو،  به خاطر بروزرسانی شبکه و ارائه Shelley برای این ارز دیجیتال محبوب است.

‌به طور خلاصه، بروزرسانی Shelley در شبکه کاردانو باعث غیرمتمرکز تر شدن این شبکه خواهد شد. این خبر برای بازار ارزهای دیجیتال که به دنبال تمرکززدایی است، خبر مثبت و مهمی بوده و واکنش مثبت فعالان این حوزه نشان‌دهنده اهمیت غیرمتمرکز بودن یک شبکه است. در مورد زمان این بروزرسانی نیز مطابق اخبار منتشر شده، چهارشنبه ۸ مرداد ماه یا ۲۹ جولای Shelley اجرایی خواهد شد. این بروزرسانی باعث افزایش تقاضا برای خرید ADA خواهد شد. این نکته منتج به رشد قیمت این رمز ارز می‌شود.

اگر در بازارهای مالی فعالیت کرده باشید با اصطلاح “پیش خور شدن” سود آشنا هستید. این اصطلاح یعنی کنشگران بازارهای مالی هوشمندانه عمل می‌کنند. اگر همه بازار از وقوع یک خبر مطلع باشد (مانند هاوینگ بیت کوین و ارائه اتریوم ۲ و بروزرسانی Shelley) قیمت قبل از وقوع خبر به آن واکنش نشان خواهد داد.

وقتی از مدتها قبل همه انتظار ارائه Shelley در شبکه کاردانو را دارند، رشد قیمت قبل از ارائه آن آغاز خواهد شد. در نتیجه نباید انتظار داشت که قیمت کاردانو از روز ۲۹ جولای رشد خود را آغاز کند. بلکه این رشد از مدتها قبل شروع شده بطوریکه از ابتدای سال، قیمت آن ۵ برابر شده است.  با ارائه این مقدمه به مرور نظرات تحلیل‌گران در مورد اهداف قیمتی کاردانو می‌پردازیم.

در نمودار روزانه کارانو شاهد شکل‌گیری الگوی pennant هستیم. الگوی نموداری، یک الگوی ادامه دهنده بوده و در میانه یک روند صعودی بزرگتر ظاهر می‌شود. این الگوی نقش سرعت‌گیر برای قیمت را ایفا می‌کند و پس از عبور قیمت از این الگو انتظار از سرگیری روند صعودی قبل را داریم. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، این الگو شکسته شده و قیمت به روند صعودی خود ادامه داده است.

تحلیلگر دیگری با استفاده از اطلاعات فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی و همبستگی آن با قیمت دارایی‌ها نشان داده است که کاردانو با وجود اینکه رشد زیادی را تجربه کرده است، اما همچنان می‌تواند در کوتاه مدت رشد مختصری را تجربه کند.

با توجه به تحلیل فاندامنتال (ارائه برزورسانی Shelley) و همچنین بررسی تکنیکال نمودار قیمت کاردانو، به نظر می‌رسد این رمز ارز می‌تواند تا محدوده ۰.۱۷ تا ۰.۱۸  دلار به روند صعودی خود ادامه دهد.

اما باید توجه کرد که با توجه به اینکه قیمت ADA در هفته‌های اخیر رشد خوبی را تجربه کرده، ادامه روند صعودی بعد از ۲۹ جولای بعید به نظر می‌رسد. احتمالا قیمت این ارز دیجیتال تا زمان ارائه بروزرسانی Shelley همچنان صعودی باشد اما بعد از آن رشد قیمتی قابل توجهی را تجربه نکند و قیمت وارد روند خنثی و یا حتی اصلاح قیمت را شاهد باشیم. اتفاقی که به هنگام هاوینگ لایت کوین شاهد آن بودیم و قیمت لایت کوین پس از هاوینگ نه تنها افزایش بلکه کاهش یافت.

در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال را دارید، در نظر داشته باشید که بروزرسانی Shelley اثر مثبت خود را بر روی قیمت گذاشته است و تاثیر بیش از این منطقی به نظر نمی‌رسد. از طرفی در نمودار قیمت هم محدوده ۰.۱۷ تا ۰.۱۸ دلار مقاومت محکمی در سر راه کاردانو خواهد بود. اینکه روند قیمت به چه سمتی پیش خواهد رفت مشخص نیست و به نظر می رسد عملکرد مثبت چندین روزه رمز ارزها امیدواری و دید مثبت را به بازار بازگردانده است.

این خبر هیچ گونه تبلیغ برای سرمایه گذاری نیست. صرفا جهت اطلاع رسانی برای شما عزیزان است و سایت سی سی ارز هیچ گونه مسئولیتی در قبال سود یا ضرر شما در صورت سرمایه گذاری ندارد.

خبرنامه من

اشتراک در خبرنامه و دریافت اخبار