رکورد شکنی قیمت اتریوم تا به امروز

سیر صعودی قیمت دومین رمزارز بزرگ دنیای کریپتو

با ادامه سیر صعودی بیت کوین و افزایش بهای این رمزارز پیشتاز به سطح مقاومت کلیدی ۹۷۰۰ دلار، قیمت اتر، دومین رمزارز بزرگ بازار نیز با عبور از مرز ۳۰۰ دلار به بالاترین رقم خود در سال جاری میلادی رسید.

به گزارش کوین تلگراف، طی هفته گذشته، اتر عملکرد فوق‌العاده قدرتمندی از خود نشان داده و قیمت آن از ابتدای هفته گذشته تاکنون، با رشدی حدودا ۲۹ درصدی به رکورد ۳۰۲ دلار دست یافته است.

دیروز، بازار رمزارزها شاهد افزایش بهای دو رمزارز پیشتاز یعنی بیت کوین و اتریوم بود؛ به‌طوری که بیت کوین برای مدتی کوتاه به بالای سطح ۹۷۰۰ دلار صعود کرد و اتر نیز با برجای گذاشتن رکوردی تاریخی در سال جاری، مرز ۳۰۰ دلار را پشت سر گذاشت.

فارغ از دلایل تکنیکال، افزایش سریع بهای اتریوم، به اخباری بازمی‌گردد که می‌گوید کل حجم سپرده‌گذاری انجام شده در حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای از مرز ۴ میلیارد دلار عبور کرده است.

در حال حاضر، سه پلتفرم برتر در حوزه دیفای عبارت‌اند از: میکر (Maker)، آوه (Aave) و کامپوند (Compound) که هریک به‌ترتیب میزبان ۸۷۵، ۶۳۹ و ۶۱۶ میلیون دلار از سپرده‌های کاربران هستند.

داده‌های دریافتی از DeFi Pulse نیز نشان می‌دهند که بخش امور مالی غیرمتمرکز، در سال جاری میلادی، رشد چشم‌گیری را تجربه کرده است. در حالی که کل ارزش مبالغ  سپرده‌گذاری‌شده در این بخش در ابتدای سال جاری برابر با ۱ میلیارد دلار بود؛ اما اکنون این رقم به عدد حیرت‌انگیز ۴ میلیارد دلار رسیده است.

همان‌طور که پیش از این گفتیم، به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ و رشد خیره‌کننده حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، از جمله عوامل تاثیرگذار بر احساسات فعلی حاکم بر ارزش بازار اتریوم، دومین ارز دیجیتال برتر است.

این جهش قدرتمند، ۲۱ ژوییه (۳۱ تیر) همراه با رشد قیمت بیت کوین تا ۹,۴۳۰ دلار آغاز شد. پس از عبور اتر از خط روند نزولی و تراکم محدوده قابل مشاهده پروفایل حجم معاملات (VPVR) در ۲۴۶ دلار، حجم معاملات اتر نیز افزایش یافت.

پس از عبور از ۲۴۵ دلار، اتر از شکاف VPVR ایجاد شده بین ۲۴۶ تا ۲۶۳ دلار استفاده کرد و توانست از محدوده مقاومتی که بین ۲۶۳ تا ۲۷۱ دلار شکل گرفته بود، عبور کند.

در حال حاضر، خریداران اتر توانسته‌اند رکورد قبلی قیمت در ۱۴ فوریه ۲۰۲۰ (۲۵ بهمن ۹۸) را از ۲۸۸.۳۲ دلار جابه‌جا کرده و به ۳۰۲ دلار برسانند. در این حالت، صعود به ۳۱۷ دلار محتمل است. علاوه بر این، اتر می‌تواند بخت خود را برای تماس مجدد با اوج ۳۶۷ دلاری قیمت در ژوئن ۲۰۱۹ (تیر ۹۸) امتحان کند.

خبرنامه من

اشتراک در خبرنامه و دریافت اخبار