مرحله بعدی بیت کوین بعد از این کاهش قیمت امروز چیست؟

مرحله بعدی برای بیت کوین چیست و کجاست؟

مرحله بعدی بیت کوین ،به نقل از کوین تلگراف ،این دومین بار طی دو هفته اخیر است که قیمت بیت کوین به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار می‌رسد. هفته گذشته هم بهای بیت کوین به زیر این سطح رسید اما دوباره خیلی سریع پنج رقمی شد.

برخی دلیل این کاهش قیمتی را نهنگ بیتفینکس اعلام کردند. با این علام کاهش و به ثبات رسیدن قیمت می‌توانیم به بررسی نمودارها بپردازیم تا مرحله بعدی برای بیت کوین چیست و کجاست. کاهش قیمت به کمتر از ۹۹۰۰ دلار، قیمت را از الگوی گوِه صعودی به باند پایینی اندیکاتور باند بولینگر رساند.

بررسی دقیق تر بازه های زمانی ۶ ساعته و روزانه نشان می‌دهد که قیمت ۹۸۰۰ دلار به عنوان سطح حمایتی عمل کرده است و اندیکاتور VPVR حجم معاملات زیادی را درحد فاصل قیمت ۹۸۹۸ الی ۹۷۵۶ دلار را نشان می‌دهد. پایین تر از این سطح، سطح حمایتی ۹۴۰۰ دلار نزدیک به سطح اصلاحی فیبوناچی ۲۳.۶ درصد قرار دارد.

در صورتی که قیمت ۹۴۰۰ دلار نتواند به عنوان سطح حمایتی عمل کند، قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۸۸۰۰ دلار نیز کاهش یابد.

پس از چندین هفته روند صعودی چشمگیر که قیمت بیت کوین را از ۶۸۵۳ به ۱۰,۴۹۷ دلار رساند، بسیاری از معامله کنندگان معتقدند که زمان اصلاح قیمت این ارز دیجیتال فرا رسیده است.

برای مثال مایکل ون دوپوپ (Micheal van de Poppe) در روز شنبه نمودار فوق را منتشر کرد و گفت:

بازارهای صعودی اصلاحیه کمی ارائه می‌دهند و معمولا این اصلاحیه سریع رخ می‌دهد. این کاهشی خوب و سریع است. آلتکوین ها نیز عملکرد خوبی نسبت به بیت کوین داشته اند.

با نزدیک شدن به پایان هفته، معامله کنندگان می‌خواهند ببینند که آیا قیمت بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ دلار می‌رسد و این سطح را حفظ می‌کند یا خیر و اگر قیمت ۱۰,۱۰۰ الی ۱۰,۳۰۰ از سطح حمایتی به سطح مقاومتی تبدیل نشود باعث خوشحالی آنها خواهد بود.

در حال حاضر، بازه زمانی ۶ ساعته نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در امتداد میانگین متحرک ۵۰ روزه حرکت می‌کند و در صدد افزایش خط روند پایینی الگوی گوِه صعودی است.

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی یا RSI از حرکت کند خود بر روی ۳۹ افزایش یافته است. شرایط هیجان انگیز می‌تواند رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ دلار و سپس رسیدن میانگین متحرک باند بولینگر به ۹۲۰۰ دلار است.

اگر قیمت بتواند بالاتر از این میانگین متحرک باقی بماند، به گاوها فرصت می‌دهد تا به سمت بازوی بالایی باند بولینگر بر روی قیمت ۱۰,۵۱۶ حرکت کنند.

بیت کوین تنها ارز دیجیتال نبود که در تاریخ ۱۵ فوریه با اصلاح شدید مواجه شد. با کاهش قیمت بیت کوین به ۹۸۰۰ دلار، درصد کاهش قیمت تعداد زیادی از آلتکوین ها نیز دو رقمی بوده است.

آلتکوین ها در حال حاضر کاهش شدیدتری را به نسبت بیت کوین تجربه می کنند. EOS و بیت کوین SV به ترتیب با کاهش بیش از ۱۱ و ۱۰ درصد بیشترین کاهش قیمت را در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر دارند.

خبرنامه من

اشتراک در خبرنامه و دریافت اخبار