مقایسه رشد قیمت اتریوم و بیت کوین در سال 99

بررسی رشد اتریوم و بیت کوین در اوایل سال 2021

سی سی ارز و مقایسه رشد قیمت اتریوم و بیت کوین ، مدت زمان زیادی از شروع سال جدید میلادی نگذشته است اما در همین مدت زمان کوتاه ، اتریوم عملکرد  بهتر قابل توجهی نسبت به بیت کوین از خود نشان داده است. 

قیمت اتریوم (ETH)، که رمزارز بومی شبکه بلاکچین اتریوم می‌باشد، از ابتدای سال جدید تاکنون در حال افزایش بوده است. علاوه بر این، این رمزارز از اول ماه ژانویه عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین (BTC) داشته و در مقایسه با بیت کوین که ۲۶ درصد صعود کرده، حدود ۸۱ درصد رشد داشته است.

سه دلیل اصلی وجود دارد که بیان می‌کنند چرا سرعت رشد قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۱ از بیت کوین بیشتر بوده است. این عوامل عبارتند از شتاب رشد قیمت اتریوم، افزایش اشتیاق حول دیفای (DeFi) و نوسانات نسبتاً کم قیمت بیت کوین در این روزها.

رشد سریع قیمت اتریوم، افزایش اشتیاق حول دیفای

طبق گزارش سایت کوین تلگراف (Cointelegraph)، ارزش توکن‌های دیفای به رهبری مهره‌های اصلی مانند آوه (Aave) و سوشی سواپ (SushiSwap)، به سرعت در حال افزایش بوده است.

بیش از ۲۴ میلیارد دلار، سرمایه در سراسر پروتکل‌های دیفای (DeFi) وجود دارد که نشان دهنده تقاضای زیاد بازار است. این برای حرکت اتریوم بسیار مهم است. زیرا توکن‌ها و اپلیکیشن‌های بسیاری به شبکه ﺁن وابسته هستند.

افزایش شدید روزانه کاربران از بیشتر شدن هزینه کارمزد (Gas) شبکه اتریوم مشخص است. با وجود اینکه هزینه‌های بالای تراکنش قابل قبول نیستند، اما جیکوب فرانک (Jacob Franek)، یکی از مشارکت کنندگان دیفای آلیانس (DeFi Alliance)، خاطر نشان کرد که این نشانه مثبتی به حساب می‌آید. زیرا نشان دهنده تمایل کاربران به پرداخت کارمزد و وجود تقاضای واقعی است. او گفت:

“کارمزدهای تجمعی سرراست‌ترین معیار برای نشان دادن تمایل کل بازار برای پرداخت در فضای بلاکچین است. اکنون اتریوم دارای ارزشمندترین فضای بلاکچینی است. آیا بهتر نیست که هزینه‌های فردی کمتر شود؟”

سایر بلاکچین‌های ارائه دهنده فضای مناسب برای دیفای مانند پولکادات (Polkadot) و کاسموس (Cosmos) نیز مطابق با پیش‌بینی‌ها در رقابت با Ethereum رشد قابل توجهی را از خود به نمایش گذاشته‌اند.

اما در ﺁینده‌ای نزدیک، تأثیر شبکه‌ای اتریوم و ارزش اشتراک پروتکل‌های دیفای بر ETH باعث می‌شود که احتمال به چالش کشیده شدن تسلط اتریم در بخش دیفای در کوتاه ‌مدت کاهش یابد.

رالی قیمتی اتریوم با ﺁنچه که معامله گران ﺁن را فصل ﺁلتکوین‌ها می‌نامند، همزمان شده است. این دورانی است که در ﺁن بسیاری از ﺁلتکوین‌ها همزمان با یکدیگر رشد می‌کنند، به ویژه زمانی که بیت کوین تحرک قیمتی کمی از خود به نمایش می‌گذارد.

خبرنامه من

اشتراک در خبرنامه و دریافت اخبار