آیا قیمت اتریوم به 10 هزار دلار می رسد ؟

در چه صورتی قیمت اتریوم به 10 هزار دلار می رسد ؟

سی سی ارز و قیمت اتریوم 10 هزار دلار ، 19 ژآنویه سال جدید میلادی یعنی 2021 ، اتریوم قیمت تاریخی خود را شکست و کماکان موج فزاینده این رمز ارز ادامه دارد.  شماری از ناظران بازار بر این باورند که این ارز دیجیتال به‌سرعت می‌تواند از محدوده قیمتی ۱,۴۰۰ دلار عبور کند.

اگر اتریوم در بالای منطقه پشتیبانی ۱۲۸۰ دلار ثابت بماند، می‌تواند یک افزایش جدید را شروع کند. یک مقاومت اولیه نزدیک به سطح ۱۴۰۰ دلار و خط روند بالایی کانال است.

 شکست واضح بالاتر از منطقه ۱۴۴۰ دلاری می‌تواند مسیر را برای فشار به منطقه مقاومت ۱۵۰۰ دلاری در آینده باز کند. هدف اصلی بعدی می‌تواند نزدیک به سطح ۱۵۵۰ و ۱۵۸۰ دلار باشد.

 با این حال به نظر می‌رسد که به لطف دیفای (DeFi) اتریوم ۱۰ هزار دلاری محقق خواهد شد.

دیوید گریدر (David Grider)، استراتژیست فانداستارت گلوبال ادوایزرز (Fundstrat Global Advisors)، در گفتگو با خبرگزاری بلومبرگ (Bloomberg) بیان کرده است که قیمت اتریوم می‌تواند ۷ برابر از سطح فعلی خود افزایش یابد و تا تراز ۱۰۵۰۰ دلار افزایش یابد. جالب توجه است که پیش‌بینی گریدر متأثر از افزایش محبوبیت برنامه‌های مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) است.

گریدر معتقد است که راه اندازی اتریوم ۲.۰ پیشرفت خوبی در بهبود قابلیت‌های این شبکه ایجاد کرده و کامل شدن این بروزرسانی کمک می‌کند تا بلاکچین اتریوم همچون ویزا (Visa) و مستر کارت (Mastercard) معاملات را در مقیاس گسترده‌تری پردازش کند. گریدر روز سه‌شنبه در یادداشتی خطاب به کاربران نوشت:

“اتریوم بهترین نوع سرمایه گذاری از نظر سود به زیان است.”

اگرچه، توسعه اتریوم ۲.۰ به تازگی با قرارداد هوشمند سهام گذاری در دسامبر سال ۲۰۲۰ آغاز شده است، اما همچنان اجرای کامل آن ۲ سال دیگر طول خواهد کشید.

با این وجود، علی رغم رالی اخیر قیمت، بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که اتریوم در سال جاری به حرکت صعودی خود ادامه خواهد داد. رالی قیمتی اتریوم به وسیله اصول اساسی و معیارهای بلاکچینی حمایت می‌شود که نشان می‌دهد ممکن است ما تازه در ابتدای مسیر صعودی قرار باشیم.

تا راه‌اندازی بخش فیوچرز اتریوم در بورس کالای شیکاگو (CME Ether Futures) تنها سه هفته دیگر باقی مانده است و تحلیل‌گران پانترا کپیتال (Pantera Capital) معتقدند که این قضیه می‌تواند علاقه نهادهای سرمایه گذاری به این ارز رمزپایه را تقویت کند.

در این اطلاعیه، تحلیل‌گران بیان کردند که اتریوم در این مرحله دست کم گرفته شده است. شما می‌توانید بخشی از این اطلاعیه را در زیر بخوانید:

“حجم سرمایه گذاری در بخش دیفای اتریوم، از ۱ میلیارد دلار در ژانویه ۲۰۲۰ به ۱۶ میلیارد دلار در ژانویه ۲۰۲۱ افزایش یافته است. در این بازه زمانی کارمزدهای بیشتری نسبت به بلاکچین بیت کوین پرداخت شده است. بنابراین ما معتقدیم که اتریوم نسبت به بیت کوین دست کم گرفته می‌شود.”

جدا از سهام گذاری اتریوم ۲.۰، تحلیلگران پانترا همچنین اظهار داشتند که:

“پس از راه‌اندازی معاملات فیوچرز اتریوم در بورس کالای شیکاگو، سرمایه گذاران نهادی می‌توانند به صورت قانونی صاحب اتریوم شوند.”

 

خبرنامه من

اشتراک در خبرنامه و دریافت اخبار