هشدار بیل گیتس به سرمایه گذاری بیت کوین

موضع منفی بیل گیتس نسبت به بیت کوین

سی سی ارز و هشدار بیل گیتس به سرمایه گذاری  ، در چند روز گذشته بازار ارزهای دیجیتال روی ناخوش و ضرر دهی خود را به هواداران و سرمایه گذارانش نشان می  دهد.

در حدود 14 روز پیش بود که شرکت تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد و این خبر را بطور عمومی اعلام کرد. همین خبر هم باعث افزایش قیمت بیت کوین شد و هم سیل سرمایه گذاران را به سمت این بازار روانه کرد.

اما این افزایش قیمت تا 24 فوریه پابرجا بود و قیمت بیت کوین با کاهش مواجه شد و یا به اصطلاح به اصلاح قیمت خورد. کاهش قیمت 20 درصدی بیت کوین ، قیمت این کوین محبوب را از ۵۸,۲۵۸ به ۴۶,۶۲۴ دلار رساند. و باعث بر باد رفتن 400 میلیون دلار از سرمایه بازار ارزهای دیحیتال شد.

همان طور که ایلان ماسک باعث بالا رفتن قیمت بیت کوین بود ، خودش نیز باعث کاهش قیمت آن شد. وی در توئیتی اعلام کرد که قیمت بیت کوین و اتر بالا است! 

موسس شرکت بزرگ مایکروسافت، بیل گیتس ، همچنان نسبت به بیت کوین موضع و دید منفی ایی دارد و سرمایه گذاری بیت کوین را ترجیح نمی دهد. 

بیل گیتس به کسانی که قصد سرمایه گذاری بیت کوین در این بازار را دارند هشدار داده است که شما از الگوی استراتژی ایلان ماسک پیروی نکنید.

سرمایه گذاری بیت کوین
سرمایه گذاری بیت کوین

بیل گیتس با امیلی چانگ یکی از خبرنگاران خبرگزاری بلومبرگ مصاحبه ایی داشت و در آن  بیان کرده است که پولدارترین فرد جهان ، ایلان ماسک ، به تکنیک های دسترسی دارد که افراد عادی از آن بی بهره اند . تکنیکی مثل ، تکنیک‌های پیشرفته مدیریت معاملات.

بیل گیتس درپاسخ به سوال امیلی چانگ درباره احتمال سقوط قیمت بیت کوین بیان کرد که ایلان ماسک از این سقوط های بیت کوین در امان است و بسیار کارکشته است. او پول بسیار زیادی دارد.

هم چنین گیتس اظهار داشت که قیمت بیت کوین تصادفی افزایش یا کاهش پیدا نمی کند.

بیل گیتس یه کسانی که میلیارد نیستن هشدار داده و بیان کرده است که از پیروی ناآگاهانه از اقدامات ایلان ماسک در بازار ارزهای دیجیتال بپرهیزند.

او در قسمتی از این مصاحبه گفته است : 

کسانی شیفته جنون خوشبینی اقدامات ایلان ماسک می شوند که سرمایه و پول کافی ندارند. به همین دلیل است که دید خوب و مثبتی به بیت کوین ندارم و عقیده کلی من نسبت به این بازار این است که اگر پولتان از ماسک کمتر است ، مراقب باشید.

یکی از ایراداتی که به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال وارد می شود بحث مصرف انرژی  زیاد آنها است. 

یکی از بخش های گفتگوی بیل گیتس با امیلی چانگ همین موضوع بود . بیل گیتس معتقد است  که مصرف انرژی بیت کوین بسیار بالا است و همچنین این کوین باعث رواج دادن تراکنش های بی نام و نشان می شود ، تراکنش هایی که قابل بازگشت و ردیابی نخواهد بود.

در آخر بیل گیتس به این موضوع اشاره داشت که ارزهای دیجیتال لزوما گزینه بدی نیستند اما باید متمرکز ، شفاف و برگشت پذیر باشند.

 

خبرنامه من

اشتراک در خبرنامه و دریافت اخبار