کاهش 45 درصدی هش ریت بیت کوین

افت چشمگیر هش ریت بیت کوین پس از دستیابی به بالاترین رکورد تاریخی

سی سی ارز و هش ریت بیت کوین ، هشت ریت بیت کوین 45 درصد افت کرد. بر اساس داده‌ها نرخ‌هش این رمز ارز در 15 آوریل به عدد نجومی 218 اگزاهش بر ثانیه رسید (1 اگزا= 10 به توان 18). بلافاصله پس از این نقطه، روند نرخ‌هش معکوس شده و در یک شیب نزولی قرار می‌گیرد.

همزمان با این رویداد یک گزارش‌گر محلی به نام Colin Wu، توییتی مبنی بر قطع شدن برق یکی از مناطق چین منتشر کرد.

در توییت وی آمده است: «نرخ‌هش استخرهای استخراج بیت‌کوین طی 24 ساعت سقوط نمود. استخرهای Antpool ،Btc.com ،Poolin و Binance به ترتیب با افت 24.5٪، 33٪ و 20٪ نرخ‌هش روبرو گشتند. دلیل اصلی این رخداد قطع برق کامل شمال‌غربی چین برای بازرسی‌های ایمنی بوده است.»

Dovey Wan، بنیانگذار شرکت Primitive Crypto، نیز در این زمنیه افزود: «بر اثر انفجار معدن ذعال‌سنگ، ایالت سین‌کیانگ (Xinjiang) با قطع کامل برق روبرو شده است.

این امر موجب افت ناگهانی و 30 درصدی نرخ‌هش بیت‌کوین شده است که برای بهبود و بازگشت به وضع قبلی یک هفته زمان لازم است. تمامی پایگاه‌های داده (data center) نیز به‌طور کامل فعالیت خود را قطع نموده‌اند.»

رویدادهای اخیر موضوع بحث فضای مجازی شده است، کاربران بسیاری معتقدند ریزش قیمت بیت‌کوین همبستگی مستقیمی با افت نرخ‌هش آن دارد. Larry Cermak، مدیر تحقیقات The Crypto Block، مخالفت خود را با این امر اعلام کرده و اظهار داشت: «اگر فکر می‌کنید سقوط نرخ‌هش دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین است، شما یک آماتور هستید.»

در ساعات پایانی روز شنبه قیمت بیت‌کوین با ریزش شدیدی به 51،541 دلار رسید، اما پس از چند مرحله معامله توانست بخشی از این ضرر را جبران نماید. این ریزش ضربه‌ی بزرگی به فضای کریپتو بوده و 8 درصد از ارزش بازار آن از دست رفته است.

خبرنامه من

اشتراک در خبرنامه و دریافت اخبار